Niewielkie domy czy mieszkania potrzebują rozwiązań zaprojektowanych właśnie z myślą o nich. Dobrym tego przykładem są niektóre narożniki, które można znaleźć w ofercie profesjonalnych producentów. Dzięki nim nawet małe przestrzenie mają dostęp do komfortowych i estetycznych mebli. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat wyboru produktu sprawdzającego się w budynkach o ograniczonym metrażu.

Kształt narożnika pikowanego

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje tego typu mebli. Oba cieszą się równym zainteresowaniem, ale nie wszędzie pasują. Dlatego poszukiwania odpowiedniego narożnika najlepiej zacząć właśnie od jego kształtu.

Narożniki w kształcie litery U

Pierwszy popularny model przypomina literę U ze względu na umieszczenie szezlongów po obu jego stronach. Jak łatwo się domyślić, zajmują sporo miejsca. Nierzadko sięgają od jednej ściany do drugiej, czyli łącznie zajmują aż trzy ściany! Niemniej to właśnie dzięki temu ich projekty stają się okazałe. Niestety, w większości przypadków nie sprawdzą się w małych salonach, gdzie zabierałyby za dużo cennej przestrzeni na inne elementy wyposażenia.

Narożniki w kształcie litery L

Dużo lepszym rozwiązaniem są modele w kształcie litery L. Tego typu narożniki pikowane określa się nawet mianem uniwersalnych. Dlaczego? Ponieważ występują w różnych rozmiarach: od niewielkich po wyjątkowo duże. Z łatwością da się znaleźć produkt pasujący do małych pomieszczeń. A pojedynczy szezlong daje i tak wystarczająco dużo komfortu, by doskonale spełniał swoje zadanie mebla wypoczynkowego.

Narożniki pikowane z funkcją spania

Nierzadko salon w małym mieszkaniu musi pełnić dwie funkcje: wypoczynku dziennego oraz nocnego. Dlatego warto postawić na narożniki z funkcją spania. Posiadają one ukryty pojemnik na pościel i można je rozłożyć, by zamienić mebel na łóżko.

To szczególnie przydatne nawet wtedy, gdy pomieszczenie służy jedynie za dnia. W końcu trzeba być przygotowanym np. na ugoszczenie rodziny czy znajomych. A ponieważ narożniki rozkładane nie są dużo droższe, ani też nie tracą nic na swojej wygodzie czy wyglądzie, dobrze jest mieć je na wyposażeniu w niewielkim domu.

Czy kolor narożnika pikowanego ma znaczenie?

Wbrew pozorom: tak! To nie tylko kwestia gustu. Nie od dziś wiadomo, że ciemna kolorystyka potrafi optycznie zmniejszyć przestrzeń. Taki mebel niepotrzebnie przyciąga wzrok, co wywołuje wrażenie przytłoczenia.

Dużo lepiej sprawdzają się jasne kolory: białe, szare, chromowane, żółte, niebieskie i tym podobne. Możliwości jest naprawdę wiele, więc każdy znajdzie coś pasującego do swojego małego mieszkania.

Gdzie znaleźć odpowiednie narożniki pikowane?

Jeśli poszukujesz idealnego mebla do niewielkiego salonu, to koniecznie sprawdź ofertę marki Chesterfield. Znajdziesz w niej nie tylko estetyczne narożniki w kształcie litery L, ale też nowoczesne krzesła z podłokietnikiem, które uzupełnią wystrój każdego wnętrza. Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z przedstawicielami sklepu, aby uzyskać pomoc w wyborze najkorzystniejszego dla twojego domu produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =