Bez wątpienia sen ma niebagatelny wpływ na jakość naszego życia. Każdy z nas wie, jak ważne jest budzenie się wypoczętym i gotowym do podjęcia kolejnych wyzwań, jakie przynosi dzień. Aby jednak osiągnąć pełnię regeneracji i komfortu w trakcie snu, ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane materace do sypialni. Dowiedz się jak dokonać właściwego wyboru spośród licznych dostępnych na rynku opcji oraz gdzie znaleźć idealny dla siebie.

Twardość materaca — dlaczego jest tak ważna?

Podczas zakupu dobrego podłoża do spania musisz zdawać sobie sprawę, że jest to inwestycja w Twoje zdrowie, a nie tylko kwestia wygody czy ceny. Materace do sypialni niezależnie czy będą sprężynowe, czy wykonane z pianki powinny podtrzymywać Twoją sylwetkę w odpowiedniej, anatomicznej pozycji przez całą noc. Brak odpowiedniego wsparcia i uciski tworzące się poprzez złe podłoże do spania mogą prowadzić do zaburzeń snu oraz problemów z kręgosłupem czy stawami.

Twardość materaca sprężynowego, jak i piankowego jest określana na międzynarodowej skali od 1 do 4 i oznaczona literą H na produktach, a odpowiedni wybór powinien wiązać się także z Twoją wagą.

Materace sprężynowe — jaki model wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na materace sprężynowe, czeka Cię kolejny wybór. W tym przypadku weź pod uwagę dwa główne warianty:

  • Sprężyny kieszeniowe — w tym wypadku każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszeni, co sprawia, że poruszają się niezależnie od siebie, zapewniając precyzyjne podparcie dla różnych części ciała, a także minimalizują efekt tzw. „przenoszenia ruchu”. Materace sprężynowe kieszeniowe dobrze sprawdzą się w przypadku par, ponieważ zapewniają komfortową powierzchnię niezależnie od ruchów drugiej osoby.
  • Sprężyny bonellowe — są ze sobą połączone, tworząc jednolitą powierzchnię. Produkty tego typu są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo, jednakże zapewniają nieco mniejszą niezależność sprężyn i mogą być mniej komfortowe dla dwójki osób o różnych wzorcach snu.

Zwróć uwagę na wielkość materaca

Standardowe rozmiary, jakie posiadają materace do sypialni to około 70 cm szerokości dla pojedynczego łóżka i 140 cm dla podwójnego. Ważnym aspektem jest także jego długość, która powinna być o 15-20 cm dłuższa od Twojego wzrostu, aby zapewnić wygodę podczas snu.

Zastanawiając się nad wielkością miejsca do spania, nie zapominaj wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń w pomieszczeniu oraz preferencje co do wygody w przypadku sypialni dla dwóch osób.

Zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

Decydując się na materace sprężynowe lub piankowe, możesz wybrać między sklepem stacjonarnym a internetowym. W obecnych czasach zakupy online stają się coraz popularniejsze ze względu na wygodę i duży wybór produktów. Szeroki asortyment materacy do sypialni odnajdziesz w sklepie Meble Magnat, gdzie możesz w zaciszu domowy porównać ceny i opinie innych użytkowników, co zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie decyzji. Nie czekaj, wybierz komfort i zadbaj o swój sen już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =