Wybór drzwi to niekiedy długi proces. Na rynku jest wielu producentów, oferujących szeroki asortyment swoich produktów. Wiele zależy od indywidualnych preferencji i przeznaczenia drzwi. Klienci mieszkający w domach jednorodzinnych często skupiają się na wyborze odpowiednich drzwi wejściowych.

Jednak w przypadku domów wolnostojących, frontowe drzwi wejściowe nie są jedynymi drzwiami, przez które można dostać się do środka. Drzwi na ogródek również odgrywają istotną rolę. Jak wybrać odpowiednie drzwi do domu z ogródkiem?

Parametry techniczne drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są wizytówką domu i dobrze, aby komponowały się z jego fasadą. Jednak oprócz walorów estetycznych, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak termoizolacyjne. Im drzwi są lepiej izolowane termicznie, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, które w okresie grzewczym potrafią przysporzyć właścicielom domów bólu głowy. Odpowiednia izolacja drzwi to aspekt, na który szczególną uwagę powinny zwrócić osoby budujące domy ekologiczne i pasywne. Najlepszą termoizolacyjnością cieszą się m.in. drzwi drewniane i drzwi aluminiowe.

Drzwi do domu z ogródkiem, a bezpieczeństwo

Zarówno drzwi wejściowe, jak i te prowadzące na ogród, powinny być odpowiednio zabezpieczone przed potencjalnymi intruzami. W przypadku drzwi wejściowych warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają atesty antywłamaniowe oraz odpowiednie zamki. Dobrym rozwiązaniem są również drzwi wyposażone w systemy dodatkowego zabezpieczenia, takie jak bolce antywłamaniowe czy wkładki zabezpieczające.

Drzwi na ogród często mają duże przeszklenia lub są wkomponowane w okna, dlatego istotne jest zadbanie o mechanizm dociskający je do futryny. Taki system zmniejsza podatność na podważenie lub wyważenie drzwi. Ponadto, przy drzwiach z dużymi przeszkleniami warto zastanowić się nad zastosowaniem szyb ze szkła klejonego, które utrudniają wtargnięcie do budynku przez zbicie szyby.

Gdzie kupić drzwi do domu z ogródkiem?

Przy wyborze drzwi zawsze warto skonsultować się z specjalistą i zwrócić się do renomowanego producenta, który oferuje wysokiej jakości drzwi wejściowe oraz drzwi tarasowe spełniające odpowiednie parametry techniczne. Jednym z polecanych miejsc, gdzie można znaleźć takie drzwi, jest firma Nexbau Zielona Góra. W asortymencie Nexbau można znaleźć zarówno typowe drzwi wejściowe, jaki i zaawansowane technologicznie drzwi, przez które będziemy mogli przechodzić do ukochanego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − cztery =