Kiedy z ekscytacją kupujesz nowe meble bądź planujesz wymianę starych okien, możesz zapomnieć o bardzo ważnej sprawie. Musisz w jakiś sposób pozbyć się starego umeblowania. To zadanie trudniejsze niż sama wymiana mebli, którą wykonasz w kilka minut. Nowe fotele, wersalki, pufy, czy inne meble wniesiesz i ustawisz w 30 minut. Równie szybko poradzisz sobie z usunięciem starych mebli, jeśli wykorzystasz sposoby na wywóz odpadów wielkogabarytowych zawarte w tym poradniku. Zapraszamy!

Jakie wady ma Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych?

Pierwsza myśl prowadzi do punktów selektywnego zbierania odpadów. Mamy taki punkt w każdej gminie. Można tam bezpłatnie oddać odpady wielkogabarytowe. Brzmi świetnie, ale w praktyce korzystanie z gminnych miejsc gromadzenia odpadów komunalnych PSZOK nie wygląda tak kolorowo i ma 2 wady.

Podstawowa wada to konieczność dostarczenia odpadów wielkogabarytowych do punktu. Jeśli dysponujesz busem, to nie będziesz miał tego problemu. Ale jeśli nie masz takiego samochodu, to pozbycie się odpadów wielkogabarytowych z wykorzystaniem PSZOK-u będzie wymagało pożyczenia bądź wynajęcia odpowiedniego pojazdu. To będzie nieco kosztowało – sporo jak na darmowy punkt zbiórki odpadów. A to nie koniec wad.

Kolejna wada to formalności i wymogi prawne odnośnie odbioru odpadów. Przepisy ograniczają ilość odpadów komunalnych, które mogą przyjmować punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Limit ma gwarantować, że dostarczane odpady komunalne pochodzą z gospodarstwa domowego, a nie z firmy. Gminne punty odbioru odpadów muszą realizować odpowiednie formalności, za którymi na pewno nie przepadasz. Ukrytych kosztów w postaci konieczności wynajęcia busa oraz formalności unikniesz, kiedy wykorzystasz drugi sposób odbioru odpadów komunalnych i wielkogabarytowych.

Tani i szybki sposób na usunięcie odpadów wielkogabarytowych, czyli wynajem kontenera

Wynajem kontenerów na odpady to znacznie prostsze rozwiązanie niż korzystanie z PSZOK. Odbiór i wywóz odpadów z posesji z wykorzystaniem kontenera zamyka się w kilku krokach. Wystarczy, że znajdziesz podmiot odbierający odpady komunalne, który dostarczy swój kontener na Twoją posesję. Będziesz musiał jedynie określić rodzaj odpadów, których zamierzasz się pozbyć. Jeśli będziesz miał problem z doborem odpowiedniego kontenera, to z pewnością pomoże Ci w tym pracownik firmy oferującej wynajem kontenera.

W przypadku przemeblowania oraz małej modernizacji mieszkania przyda Ci się kontener na odpady wielkogabarytowe. Będziesz mógł do niego wrzucić każdego rodzaju meble (również meble ogrodowe), krzesła, stoły, wykładziny, drzwi, czy okna. Kiedy już wrzucisz do niego wszystko, co masz do wyrzucenia – firma zabiera kontener, a Ty masz problem z głowy. Kliknij link powyżej i sprawdź sam!

Podsumowanie

Zanim wybierzesz sposób na pozbycie się odpadów budowlanych, wykonaj dokładne obliczenia. Może się okazać, że darmowy PSZOK będzie Cię sporo kosztował, jeśli musisz wynająć busa. Wynajem kontenera to tani i szybki sposób na niewygodne odpady wielkogabarytowe. Porównaj koszty wynajmu busa ze stawką za wynajem kontenera, a przekonasz się, że wynajem kontenera to znacznie lepsza opcja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 10 =