Podkaszarka to praktyczne urządzenie do pielęgnacji zieleni. W porównaniu do standardowej kosiarki ma znacznie mniejszy obszar roboczy, ale właśnie dzięki temu idealnie się sprawdza przy krawężnikach, ogrodzeniach i w trudno dostępnych miejscach. Podkaszarka akumulatorowa ma jeszcze ten plus, że nie wymaga podłączenia do sieci.
Do czego służy podkaszarka?
Podkaszarka wyraźnie różni się od kosiarki – jest mniejsza, na długiej rączce, z okrągłą głowicą tnącą. Koszenie nią dużego trawnika jest raczej uciążliwe, natomiast tam, gdzie pełnowymiarową kosiarką nie da się wjechać, poręczna podkaszarka będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki swojej konstrukcji podkaszarką można przyciąć trawę przy ścianie, krawężniku, płocie, ogrodzeniu, jak również na terenie bardzo nierównym, z przeszkodami. Dodatkową zaletą podkaszarki jest możliwość przycinania z jej pomocą wysokich żywopłotów.
Co wyróżnia podkaszarka akumulatorową?
Podkaszarki dzielą się na akumulatorowe, spalinowe i elektryczne. Modele akumulatorowe, które można zamówić na Msv24.pl, nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, ponieważ zasilanie zapewnia jej akumulator. Ładowanie akumulatora jest bardzo proste i można to bez problemu zrobić w domu, a czas zależy od konkretnego modelu podkaszarki. Podczas pracy stan naładowania pokazuje kontrolka, łatwo więc można zaplanować koszenie i przewidzieć, po jakim czasie urządzenie straci swoje zasilanie.
Ze względu na obecność akumulatora, podkaszarka tego typu świetnie nadaje się do prac w terenie, można ją zabrać na działkę, a podczas koszenia ogrodowego trawnika nie ma ryzyka, że kabel w coś się zaplącze i przerwie.
Jak wybrać podkaszarkę dla siebie?
Podkaszarka akumulatorowa powinna być lekka, ale wytrzymała, z ergonomicznym uchwytem, który zapewni większą manewrowość urządzeniem. Bardzo ważna jest szerokość cięcia oraz rodzaj uchwytu – najlepiej, gdy można ustawić odpowiedni kąt pracy urządzenia, co od operatora podkaszarki będzie wymagało mniej wysiłku w trakcie przycinania zieleni. Podkaszarka akumulatorowa powinna być wyposażona w rurę teleskopową, z regulacją i możliwością zmiany ustawienia kąta cięcia. Warto szukać modeli, które są odporne na wilgoć i pył, z niskim współczynnikiem hałasu i małym poziomem wibracji.