Wymiary łóżek – to właśnie one często spędzają sen z powiek inwestorom, którzy marzą o wygodnym i skrojonym na miarę ich potrzeb meblu, który istotnie wpłynie na komfort, a tym samym – jakość snu. Jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu i weźmiemy pod uwagę szereg istotnych kwestii, wówczas to, na jakiej wielkości model postawić, nie będzie takie straszne, jak nam się wydaje. Sprawdźmy więc, o jakich mowa. Które z nich istotnie ułatwią nam podjęcie decyzji zakupowej tak, aby wybierając łóżko wiedzieć, że robimy dobrze?

1. Wymiary łóżek – jakie są optymalne?
2. Rozmiar łóżka do sypialni – sprawdź najpopularniejsze!
3. Wymiary łóżka – do wyboru, do koloru

Wymiary łóżek – jakie są optymalne? 

Wymiary łóżek do sypialni są uzależnione od szeregu czynników. Na początku należy wiedzieć, że wymiary łóżek sypialnianych są uzależnione przede wszystkim od tego, kto będzie użytkował dany mebel. Jeśli w grę wchodzi spanie na nim przez nastolatka czy też dziecko, to bardzo dobrym wyborem będzie postawienie na model jednoosobowy. Jeśli jednak chcemy, aby wysypiały się na nim dwie osoby, wówczas postawmy na model dedykowany parze – tak zwane łóżko małżeńskie.

Pamiętajmy jednak o tym: wymiary łóżek do sypialni wybierane pod względem komfortu to jedno. Ważne jest jednak jeszcze to, jakim metrażem pomieszczenia dysponujemy. 

Wśród modeli dostępnych na rynku wyróżniamy: łóżko 160 x 200, łóżko 180 x 200, łóżko 200 x 200, łóżko 140 x 200, łóżko 120 x 200, łóżko 90 x 200, łóżko 80 x 200.

Rozmiar łóżka do sypialni – sprawdź najpopularniejsze!

Na rynku dostępne są łóżka do sypialni w różnych wymiarach. W praktyce oznacza to, że każdy znajdzie opcję idealną dla siebie. Warto pamiętać o tym, że standardowe wymiary łóżek sypialnianych to 160×200 cm, jednak równie dużą popularnością cieszą się modele 140×200 cm czy też 180×200 cm.

Przy wyborze mebla skrojonego na miarę swoich potrzeb trzeba kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Mowa tutaj zarówno o komforcie nocnego wypoczynku, jak i codziennym użytkowaniu pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne w przypadku małej sypialni, gdzie należy zadbać o odpowiednią przestrzeń dookoła łóżka dwuosobowego. Takie działanie zapewni swobodę poruszania się.

Nie bez znaczenia pozostaje także ustawienie pozostałych mebli. Należy pamiętać o tym, aby łóżko nie blokowało np. dostępu do szafy czy też toaletki.

Wymiary łóżka – do wyboru, do koloru

Wymiary łóżka do sypialni to jeden z kluczowych parametrów determinujących jego zakup. W wielu sklepach znajdziemy modele o standardowej długości 200 cm, jednak możemy dowolnie wybierać spośród szerokości. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy potrzebują dużej przestrzeni na materacu. Wymiary łóżka dwuosobowego i wymiary łóżka jednoosobowego znacząco różnią się od siebie, z tego względu nawet single decydują się na większe łóżko do sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =