Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zbyt wysoki poziom tzw. złego cholesterolu to poważny problem zdrowotny. Niestety przez wiele osób lekceważony, ponieważ nie wywołuje uciążliwych codziennych objawów – nie bili, nie widać go – a jednak jest potencjalnie bardzo niebezpieczny. Zazwyczaj nadmierną ilość cholesterolu kojarzymy z miażdżycą, a co za tym idzie z udarami i zawałami. Tymczasem skutki wieloletniego zaniedbania w kontroli i stabilizacji poziomu cholesterolu skutkują również chorobą tętnic obwodowych.

Czy mój cholesterol jest zbyt wysoki?

Najlepsza miarą poziomu cholesterolu jest wykonanie badania laboratoryjnego. Jego koszt nie jest wysoki, a wynik jest pewny. Istnieją również pewne sygnały, które manifestuje nasz organizm. Zalicza się do nich żółte zgrubienia w okolicy powiek oraz w zgięciach łokci, u niektórych kobiet występują one również pod piersiami. Wydaje się jednak, że najbardziej niepokojącym, a przy tym dokuczliwym objawem, są dolegliwości dotyczące nóg. Pojawiają się skurcze (często w nocy), uczucie ciężkości nóg a także ból w udach i łydkach nasilający się podczas ruchu. Te objawy powinny nas skłonić do wykonania oznaczenia poziomu cholesterolu w laboratorium.

Jak zbić wysoki cholesterol?

Na szczęście wysoki poziom cholesterolu jest stosunkowo łatwy do opanowania, chociaż w niektórych przypadkach wymaga leczenia farmakologicznego. Pomocny w redukcji poziomu frakcji LDL (zły cholersterol) jest Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty Feniks. To unikalne połączenie oddziaływania cordycepsu i Reishi. Każdy z tych produktów z osobna wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, a ich połączenie daje jeszcze lepszy efekt. W składzie preparatu znajduje się cordyceps, który posiada właściwości regulujące poziom glukozy i metabolizm spożywanego przez nas tłuszczu. Natomiast Reishi działa poprzez bogactwo polisacharydów uniemożliwiających odkładanie się blaszki miażdżycowej na ścianach naczyń krwionośnych.

Uzupełnieniem jest oczywiście stosowanie odpowiedniej diety i aktywności ruchowej. Pamiętajmy, by nie lekceważyć kwestii cholesterolu, szczególnie jeśli przekroczyliśmy 40 rok życia.

Warto też wspomnieć Fohow Oral Liquid i Perły Księżniczki w kontekście skarbów medycyny chińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 12 =