Baterie jednouchwytowe czy dwuuchwytowe?

Montaż odpowiedniej baterii łazienkowej to nie tylko kwestia estetyczna, ale również i funkcjonalna. Co więcej, bateria umożliwia także ograniczenie zużycia wody, co z kolei przekłada się na wysokość rachunków. Nic dziwnego, że producenci wychodzą z coraz to nową ofertą produktów, wpisujących się w nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Dziś wybieramy już nie tylko kształt baterii i jej rozmiar, ale również typ baterii. Na rynku dostępne są bowiem zarówno baterie umywalkowe dwuuchwytowe, jak i jednouchwytowe. Jak wybrać tą najlepszą?

Rodzaje baterii łazienkowych

Wybierając styl baterii do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które zostały w niej zastosowane. To nie tylko kształt baterii, ale również typ baterii, decydujący nie tylko o estetyce, ale również i o funkcjonalności urządzenia. Wśród różnych typów, największą popularnością cieszą się:

  • baterie łazienkowe jednouchwytowe – taki typ baterii posiada wyłącznie jedną głowicę, której zadaniem jest mieszanie ciepłej i zimnej wody. Taka bateria stwarza możliwość jednoczesnego sterowania źródłem wody oraz jej natężeniem,
  • dwuuchwytowe baterie umywalkowe – dwuuchwytowe baterie umywalkowe posiadają dwa kurki. Jeden z nich przeznczony jest do ciepłej, drugi z kolei do zimnej wody. I choć baterie dwuuchwytowe wypierane są przez nowoczesne baterie umywalkowe, w dalszym ciągu cieszą się sporym zainteresowaniem użytkowników, przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań.

bateria umywalkowa

Dwuuchwytowe baterie umywalkowe – zalety i wady rozwiązania

W przypadku baterii dwuuchwytowych podkreśla się przede wszystkim fakt, że powodują one znacznie większe zużycie wody. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że nieco dłużej zajmuje nam ustawienie odpowiedniej temperatury wody, co wynika m.in. z różnic ciśnienia w przewodach. Takie rodzaje baterii umywalkowych są również narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i awarie. Pomimo to, baterie umywalkowe dwuuchwytowe cieszą się sporą popularnością wśród miłośników ponadczasowej klasyki i tradycyjnych rozwiązań w aranżacjach wnętrz.

Jakiego producenta baterii dwuuchwytowych wybrać?

Jeśli pozostaniemy przy wyborze baterii umywalkowej dwuuchwytowej, warto postawić na sprawdzone rozwiązania od wiodących producentów. Jak wiadomo, wybór odpowiednich baterii umywalkowych powinien sprowadzać się do oceny jakości produktu i jego funkcjonalności. Nic dziwnego, że sporą popularnością cieszą się nowe baterie kolekcji, oferowanych przez firmę Grohe. Warto również obejrzeć baterie umywalkowe Tres – firmy, która na rynku dostępna jest już od ponad 50 lat. Szeroką gamę produktów znaleźć można chociażby w sklepie ŁazienkiABC, oferującym m.in. baterie prysznicowe, armaturę łazienkową i umywalki łazienkowe do nowoczesnych i tradycyjnych aranżacji wnętrz.

Największe zalety jednouchwytowych baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe dwuuchwytowe coraz częściej wypierane są przez nowsze rozwiązania, do których należą jednouchwytowe baterie łazienkowe. Są one łatwo dostępne, a zarazem funkcjonalne. Tak typ baterii umożliwia szybką regulację natężenia strumienia wody oraz jego temperatury. Pozwala to na poczynienie sporych oszczędności, jeśli chodzi o zużycie wody, co z kolei przekłada się na wysokość rachunków.

One thought on “Baterie jednouchwytowe czy dwuuchwytowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 13 =