Nie przepadamy za remontami, bo zwykle wiążą się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu, wysiłku oraz funduszy. Można zlecić część lub wszystkie prace ekipie remontowej, co znacznie usprawnia cały proces, łączy się jednak z dodatkowym wydatkiem. Przymierzasz się do remontu swojej nieruchomości? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak przeprowadzić go sprawnie i szybko. Poznasz kolejność poszczególnych działań oraz miejsca, w których warto zamawiać materiały. Zachęcamy do lektury!

Jak zaplanować remont mieszkania?

Jak wszystkie złożone projekty, tak i prace remontowe powinny dzielić się na etapy, z których każdy ma swoją kolejność. Między innymi, przy dużym remoncie jako pierwsze wykonujemy tzw. prace mokre. Można wśród nich wymienić m.in. budowanie lub burzenie ścian oraz wymiany kabli albo rur. Po działaniach rekonstrukcyjnych przychodzi czas na wymianę bądź naprawę okien. Następny krok to tynkowanie, szpachlowanie oraz gipsowanie. Dopiero po tynkowaniu kładzie się podłogę, a jeśli ma być pokryta deskami, trzeba poczekać, aż porządnie wyschnie. Ostatni etap to malowanie.

Kiedy zastanawiamy się nad remontem, musimy dobrze to przemyśleć i ułożyć plan. Konieczne będzie obliczenie, ile materiału oraz jaki rodzaj produktów, takich jak farby czy płytki na ścianę potrzebujemy do pracy. Należy oszacować koszty, aby wiedzieć, na co można sobie pozwolić, a z czego przyjdzie zrezygnować. W niektórych obszarach domu lub mieszkania może znaleźć się tańszy odpowiednik np. wykładziny czy kafli, z kolei w innych oszczędność nie będzie zbyt rozsądną opcją. Przykładowo, tańsza glazura może sprawdzi się w sypialni, ale nie w kuchni, gdzie przebywamy codziennie przez długi czas.

Odświeżanie wystroju mieszkania

Należy podjąć decyzję o tym, co przydzielić specjalistom, a co można zrobić samodzielnie. Czasami chęć zaoszczędzenia pieniędzy może wywołać odwrotny skutek, zwłaszcza gdy przystępujemy do prac, na których się nie znamy. W rezultacie tracimy czas, bo trzeba go spożytkować na poprawki, a także zamówienie nowych materiałów. Zamiast przejść do kolejnych etapów i zbliżać się do końca remontu, musimy się cofnąć, tracąc cenne środki.

Optymalnym wyjściem będzie zlecenie niektórych czynności fachowcowi bądź ekipie. W zależności od indywidualnego przypadku może być to architekt, hydraulik, specjalista od parkietu czy malarz. W sytuacji, gdy brakuje nam doświadczenia do układania kafli, też warto wynająć profesjonalistę. Będzie wiedział m.in. jak przygotować ścianę czy podłogę pod płytki 45 x 45 cm, ile je przyciąć oraz jak ułożyć, aby dobrze się prezentowały.

Gdzie kupić solidne płytki na ścianę?

Jeśli planujesz remont, czeka Cię sporo pracy. Nie ma znaczenia, czy będą to gruntowne prace porządkowe, czy lekka zmiana wystroju wnętrza. Musisz uzbroić się w cierpliwość i nie tracić zapału nawet przy dużym zmęczeniu. Zachęcamy do przejrzenia oferty sklepu Dekordia, jeśli chcesz kupić wytrzymałe płytki naścienne albo podłogowe. Asortyment marki obejmuje wiele kolekcji w różnym stylu, więc na pewno wybierzesz coś dla siebie. Po wyremontowaniu swojego domowego królestwa będziesz cieszyć się atrakcyjną aranżacją przez kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =