Wybór odpowiednich łóżek dla podopiecznych zależy od wielu czynników. Przed zakupem warto zastanowić się, nie tylko nad kwestią koloru, stylu czy rodzajem materaca, ale też tym, jakie łóżko młodzieżowe lub dziecięce nabyć. Do wyboru są najczęściej modele pojedyncze, ale też takie meble, jak łóżko piętrowe. Sprawdź, jakie zalety mają oba typy produktów meblowych i wybierz rozsądnie.

Jakie zalety mają pojedyncze tradycyjne łóżka dla dzieci?

Łóżka pojedyncze charakteryzują się lekkością konstrukcji. Zarówno jako meble dla dzieci, jak i propozycje młodzieżowe nie przytłaczają pomieszczeń i stanowią doskonałą propozycję do niewielkich pokojów. Tradycyjne modele jednoosobowe są też o wiele częściej wybierane dla młodszych dzieci ze względów bezpieczeństwa. Pomimo iż meble piętrowe są wyposażone w barierki zabezpieczające, młodsi użytkownicy nie zawsze są gotowi do spania na tak dużej wysokości. Bywają też znacznie bardziej ruchliwi niż młodzież czy dorośli, co grozi upadkiem.

Pojedynczy model łóżka to również lepszy wariant w przypadku, gdy pokój jest jednocześnie miejscem, gdzie dziecko spędza dużo czasu lub często wstaje w nocy. Korzystanie z takiego mebla będzie o wiele wygodniejsze. Łóżka pojedyncze to również odpowiedni wybór w sytuacji, gdy pokój dziecięcy znajduje się na poddaszu.

Młodzieżowe łóżka piętrowe – czy to dobry wybór?

Łóżko młodzieżowe powinno być nie tylko modne i nowoczesne, ale też wygodne i funkcjonalne. Takie mogą być zarówno modele pojedyncze, jak i piętrowe, które często preferuje młodzież. Obecnie takie konstrukcje pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca poprzez umieszczenie przestrzeni do spania z materacem na piętrze łóżka, a pod nim biurka, dodatkowych szafek, regałów czy przestrzeni do odpoczynku.

Modele piętrowe mogą występować jako łóżka pojedyncze lub podwójne. Oba warianty w różnych konfiguracjach oraz wariantach kolorystycznych dostępne są w ofercie sklepu internetowego MARMEX. To również duży wybór pasujących mebli oraz dodatków, dzięki czemu w jednym miejscu można urządzić kompleksowo i modnie cały pokój młodzieżowy.

Jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu przestrzeni w pokoju dziecięcym, możesz zdecydować się na łóżko młodzieżowe piętrowe lub wariant dziecięcy z regałami, schowkiem na pościel, a także biurkiem w zestawie. Całość takiej konstrukcji tworzy kształt litery L i sprawdzi się z powodzeniem niemal w każdym pokoju, nawet o niewielkich rozmiarach. Tego typu zestawy projektowane są z myślą o potrzebach dziecięcych i młodzieżowych, czego potwierdzeniem jest aprobata i zadowolenie użytkowników.

Decydując się na zakup łóżka, niezależnie od tego, czy będzie ono pojedyncze i tradycyjne, czy też piętrowe i/lub podwójne, zawsze zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania produktu, a także solidność mocowań. W przypadku modeli piętrowych kluczowe są również zabezpieczenia oraz drabinki i wygoda wchodzenia, jak i schodzenia z piętra łóżka. Sprawdzone i cieszące się pod tym względem modele mebli dziecięcych oraz młodzieżowych dostępne są w sklepie internetowym MARMEX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =