Stojak na papier toaletowy to niezbędny dodatek, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Pozwala on na wygodne, a jednocześnie estetyczne przechowywanie papieru toaletowego, a także ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Jaki stojak na papier toaletowy wybrać?

Dlaczego warto zainwestować w stojak na papier toaletowy?

Łazienka to miejsce, gdzie ważna jest zarówno higiena, jak i stworzenie przyjemnego i nowoczesnego otoczenia. Oprócz podstawowych elementów wyposażenia warto zadbać także o niezbędne dodatki, takie jak stojak na papier toaletowy.

Jakie ma zalety? Przede wszystkim umożliwia umieszczenie papieru w łazience w estetyczny sposób. Nowoczesne modele umożliwiają przechowywanie większej ilości rolek papieru, co jest praktyczne. Co więcej, najnowsze modele wyposażone są w dodatkowe półki czy uchwyty na szczotki do WC, dzięki czemu spełniają kilka funkcji jednocześnie.

Jakie są rodzaje stojaków na papier toaletowy?

Stojak na papier toaletowy to nie tylko praktyczny element wyposażenia łazienki, ale także dodatek, który może być uzupełnieniem aranżacji. Na rynku dostępne są różne stojaki, dzięki czemu można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, a także preferencji.

  1. Stojak ze szczotką. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego uchwytu na papier toaletowy. Prosta konstrukcja obejmująca podstawę, szczotkę WC i wieszak na rolkę papieru. Uniwersalny design sprawia, że idealnie pasuje do każdej łazienki, nawet tej o ograniczonej przestrzeni.
  2. Stojak na papier z półką. Dla osób, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania, stworzona stojak z półką. Dodatkowa półka zapewnia bezpieczne przechowywanie elektroniki oraz innych drobiazgów. To wielofunkcyjny stojak, który łączy praktyczność i styl.
  3. Stojak na papier z gazetnikiem. Przed erą telefonów w łazience towarzyszyła zazwyczaj gazeta. Z tego względu ten model będzie odpowiedni dla tych, którzy wciąż lubią przeglądać gazetę.
  4. Stojak montowany do ściany. Idealne rozwiązanie dla niewielkich łazienek. Łączy w sobie uchwyt na szczotkę WC z miejscem na papier toaletowy. Możliwość montażu bez konieczności wiercenia, dzięki czemu łatwo zmieniać układ łazienki.

Niektóre modele zmieszczą kilka rolek papieru toaletowego. Tym samym będą praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając stojak na papier?

Wybór stojaka na papier toaletowy zależy od Twoich osobistych upodobań, potrzeb przestrzennych łazienki oraz stylu dekoracyjnego, który chcesz uzyskać. Przed zakupem weź pod uwagę następujące kwestie:

  • materiał – do wyboru masz m.in. stojaki drewniane, ze stali nierdzewnej oraz plastiku. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, jak i wady,
  • funkcjonalność – zastanów się, czy stojak ma mieć dodatkowe funkcje np. wieszak, szufladę itd.,
  • design – stojak na papier toaletowy jest nie tylko funkcjonalny, ale stanowi element dekoracyjny. Dlatego warto wybrać taki model, który będzie pasował do aranżacji łazienki,
  • montaż – nie bez znaczenia jest także montaż. Przed zakupem określ, czy stojak ma być montowany do ściany, czy nie?
  • cena – pod uwagę weź również cenę, jaką możesz przeznaczyć na zakup stojaka,
  • łatwość w utrzymaniu czystości – wybierz stojak, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. To znacznie ułatwi Ci utrzymanie porządku w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 11 =